15 βαθμούς και 7 νίκες σε 8 Αγωνιστικές μέτρα ο ΚΑΟ Κορίνθου οδηγώντας, μετά τη νέα του νίκη στην Κηφισιά κ το στραβοπάτημα του Ληξουρίου στο Φάληρο, την κούρσα του πρωταθλήματος!

Κορυφαίος του αγώνα ο Νάσος Περρωτής που αν και υποχρεώθηκε να δει σχεδόν ολόκληρο το πρώτο ημίχρονο από τον πάγκο,αφού νωρίς του καταλογίστηκαν 3 φάουλ, στην ανάπαυλα ουσιαστικά «καθάρισε» το παιχνίδι σκοράροντας κ σώζοντας χαμένες καθοριστικές φάσεις!

Κατά πόδας ο 18άρης Κωνσταντίνος Αδαμόπουλος, από τις Ακαδημίες του Προμηθέα, ένας παίχτης πεντάδας που δικαιώνει απόλυτα την επιλογή του κόουτς…

Ο Γιώργος Κωνσταντίνου, μαχητής μέχρι το τέλος, έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του με δύο συνεχόμενα τρίποντα κ ψυχολογικό αβαντάζ καταγράφοντας για ακόμα ένα ματς, εξαιρετική άμυνα!

Κι όλα αυτά, με δύο δυσμενέστατους παράγοντες, το γεγονός ότι η Κηφισιά ήταν αήττητη στην έδρα της (3 ματς 3 νίκες) αφενός και αφετέρου την ανατροπή ολοκλήρου του προπονητικού σχεδιασμού από τον αφοπλισμό Περρωτή στο πρώτο ημίχρονο και τον τραυματισμό του Παναγιώτη Κόη την ίδια περίοδο.

Η Κόρινθος έφυγε από το «Δημήτρης Βικελίδης» με το ροζ φύλλο αγώνα πανηγυρίζοντας μια σπουδαία νίκη και πλέον στρέφει το βλέμμα της στο επόμενο, εντός έδρας ματς, με τον Ηλυσιακό στις 15 Δεκεμβρίου, στις 17:00 το απόγευμα…